Mammobus - 27 września 2018

Szanowni Państwo,

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych zwracam się z uprzejmą prośbą do Państwa o pomoc w zorganizowaniu badań mammograficznych dla

mieszkanek gminy Dragacz w dniu:

27 września 2018 – czwartek (8-17)

obok Urzędu Gminy, Dragacz 7A.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Co roku u 12 tysięcy Polek diagnozuje się raka piersi. Badania profilaktyczne to najskuteczniejsza forma wykrycia stanów chorobowych we wczesnym stadium rozwoju, co pozwala podjąć skuteczną terapię i daje szansę powrotu do zdrowia. W naszych mammobusach przeciętnie jeden/dwa razy dziennie wykrywamy raka piersi.

MEDICA BADANIA Sp. z o.o. realizuje świadczenia zdrowotne w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie profilaktyki raka piersi. Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia (w roku 2018 roczniki od 1949 do 1968), które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z bezpłatnej mammografii Kobietom spoza grupy refundowanej oferujemy badania odpłatnie w kwocie 80zł. Dysponujemy mammobusem wyposażonym w nowoczesny, ucyfrowiony aparat mammograficzny, wykwalifikowaną kadrą z wieloletnim doświadczeniem oraz posiadamy bieżący certyfikat jakości.

Prosimy o udostępnienie miejsca dla naszego pojazdu (długość 10 m, szerokość 2,5 m, wysokości 3,8 m)
z dostępem do energii elektrycznej - 1 gniazdo „siłowe” lub dwa gniazda 230V na oddzielnej fazie, (zabezpieczenie min. 16A zalecane 22A, moc 12kW) oraz sanitariatu dla obsługi mammobusu
. Mammobus jest podstawiany przez kierowcę we wskazane przez Państwa miejsce godzinę przed rozpoczęciem badań, zwyczajowo około godz. 8.00. Wraz z kierowcą przyjeżdża technik radiologii, który wykonuje badania. W razie konieczności do obsługi dołącza rejestratorka, aby badania były przeprowadzane sprawnie. Aby zwiększyć frekwencję oraz dotrzeć do jak największej liczby podlegających bezpłatnej mammografii kobiet, we własnym zakresie drogą pocztową wysyłamy imienne zaproszenia do docelowej grupy, a po wykonanych badań również listownie przesyłamy wyniki do każdej kobiety, która skorzystała z mammografii. Współpracująca z nami instytucja z tytułu przeprowadzanych badań nie ponosi żadnych kosztów, po jej stronie jest wyłącznie udostępnienie miejsca parkingowego, dostępu do prądu, wody bieżącej i toalety dla personelu oraz pomoc przy dystrybucji materiałów informacyjnych (plakaty, ulotki) w miejscu organizacji badań, ewentualnie po wyrażeniu zgody przeprowadzanie zapisów.

Mamy nadzieję, że wspólne działania przyczynią się do zwiększenia świadomości zdrowotnej Pań, skutkując jednocześnie wysoką frekwencją na badaniach mammograficznych. Liczymy na owocną współpracę, której celem jest ochrona zdrowia mieszkanek Waszej miejscowości.

Z nadzieją na nawiązanie współpracy pozostaję z poważaniem,

Adam Rosolak
Koordynator Mammografii Mobilnej NZOZ Medica
tel. kom. 510 110 959

a.rosolak.medica@gmail.com

Opublikowano: 21 września 2018 07:33

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 93

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Gminy Dragacz dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.