Komunikat meteorologiczny

Burze z gradem

Sytuacja meteorolgoczna: Strefa bardzo aktywnych burz odsunęła się w kierunku województwa pomorskiego. W części północnej województwa lokalnie występowały opady deszczu o natężeniu 15-20 mm/h oraz porywy wiatru do około 90 km/h. Miejscami wystąpił duży grad, o średnicy około 4,5 cm. Obecnie zjawiska burzowe osłabły, ale do zachodniej granicy kraju zbliża się kolejna strefa aktywnych burz, która stopniowo przesuwa się na północny wschód. Kolejne burze przemieszczać się będą przez województwo kujawsko-pomorskie w drugiej połowie nocy, nadal niewykluczone zjawiska nawałnicowe. 

Dotyczy powiatów: bydgoski, inowrocławski, nakielski, żniński, mogileński, sępoleński, Grudziądz, tucholski, grudziądzki, świecki, Bydgoszcz

Uwagi: Komunikat przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany.

Ważne: 
Od: 2019-06-10 22:29 
Do: 2019-06-11 01:29

Biuro: Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni

Opublikowano: 10 czerwca 2019 22:57

Kategoria: Ostrzeżenia

Wyświetleń: 68

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa strony internetowej Gminy Dragacz dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.